Tu możesz zapłacić bonem turystycznym!  Serdecznie zapraszamy. 
 

Kolejny Medal Pawła zdobyty na Mistrzostwach Świata Jiu - Jitsu - Bangkok 2015 !

tel.:  + 48  888 656 858
USTROŃ, ul. Bażantów 62

Aktualności

Paweł zdobywa złoty medal i tytuł Mistrza Świata Ju-Jitsu w Kolumbii 2017 !

News

Rozgrywane w Bogocie na wysokości 2600 m nad poziomem morza Mistrzostwa Świata Ju-Jitsu 2017 okazały się szczęśliwe dla naszego syna, Pawła Bańczyka.
Paweł trzykrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata: w Paryżu 2014 zdobył swój pierwszy, brązowy medal. W 2015 roku w Bangkoku, wywalczył kolejny, oraz we Wrocławiu w 2016 roku, gdzie sięgnął po srebrny medal.
W Kolumbii Paweł zdobył upragniony złoty medal i tytuł Mistrza Świata Ju-Jitsu.
Drugi złoty krążek i tytuł mistrzowski wywalczył w zmaganiach drużynowych.  O tytuł Mistrza Świata w kategorii wagowej Pawła, tj. do 85 kg, rywalizowało 17 zawodników z wszystkich kontynentów, a w zmaganiach drużynowych - reprezentacje narodowe z siedmiu państw.
Ze względu na wysokość, na której znajduje się stolica Kolumbii były to bardzo ciężkie i wyczerpujące zawody.
Paweł prowadzi zajęcia w klubie BJJ Factory w Gliwicach, który założył i któremu się poświęcił. Do Polskiej Kadry Narodowej wprowadził już trzech swoich zawodników, którzy zdobywają dla naszego kraju medale na Mistrzostwach Europy.
Młodsi wychowankowie z sukcesami walczą o  medale i tytuły Mistrzów Polski.
Paweł każdą wolną chwilę spędza w Bażanciej Chatce, gdzie odpoczywa po wyczerpujących cyklach treningowych.
Tu też zgromadziliśmy fotografie i pamiątki związane z jego sportem.

 
Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami - kliknij "więcej" w prawym dolnym rogu strony.
 
 
Pozdrawiamy serdecznie z BCH

Srebrny medal Pawła Bańczyka na Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu 2016!

News

Oszałamiający sukces polskich zawodników Ju-Jitsu na Mistrzostwach Świata 2016 !

W tegorocznychMistrzostwach Świata Ju-Jitsu, które odbywały się we wrocławskiej Hali „Orbita” w dniach 25-27 listopada, wzięło udział 506 zawodników z 49 krajów. Było to wielkie, dobrze przygotowane wydarzenie sportowe.

Zawody rozgrywane były w kategoriach: Ne-waza (brazylijskie jiu-jitsu), Fighting, Duo-system.

Ogromy sukces, jaki odnieśli zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu w Bangkoku, gdzie z dorobkiem 15 medali zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, rozbudził oczekiwania kibiców. Nawet znawcom tej dyscypliny sportu trudno było zorientować się, w jakiej formie przygotowania są nasi zawodnicy. Konsekwentnie odmawiali wszelkich wywiadów i komentarzy dotyczących oczekiwań związanych ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. W tej postawie skromności widać było profesjonalizm godny mistrzów świata. Wiadomo było tylko, że ciężko i z dużą koncentracją trenują. Miałem przyjemność oglądać ostatnie kilka tygodni przygotowań do Mistrzostw naszego syna  Pawła, zawodnika klubu BJJ Factory. To fascynujące doświadczenie, które pozwala zrozumieć, dlaczego tak niewielu zawodników osiąga mistrzowski poziom. Przypominam sobie zdarzenie, gdy po przegranej z Pawłem walce, podszedł do mnie zawodnik Izraela Shemesh Saar, który zaskoczony pytał jak to możliwe, że przegrał tę walkę, kiedy trenuje dwa razy dziennie. Z uśmiechem mogłem mu odpowiedzieć, że nasi zawodnicy trenują cztery razy dziennie.

Ten wysiłek przyniósł oszałamiający rezultat w postaci 24 medali: 5 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowawych. Ponownie polscy zwodnicy zajęli I miejsce w klasyfikacji medalowej, dostarczając wielu emocji i radości licznie zgromadzonej na hali i przed monitorami publiczności. Polscy zawodnicy Ju-Jitsu kolejny raz potwierdzili, że dominują w tej dyscyplinie sportu.

 

 

Kolejny Medal Pawła zdobyty na Mistrzostwach Świata Ju - Jitsu - Bangkok 2015 !

News

Na dobywających się w Tajlandii Mistrzostwach Świata Jiu - Jitsu 2015 Paweł Bańczyk zdobył kolejny medal.

W pierwszym dniu zawodów wielkich emocji dostarczyły nam walki Pawła w kategorii Ne Waza + 85 kg. Nasz syn, zawodnik Gliwickiego klubu BJJ Factory wygrał przed czasem, przez poddanie zawodnika, pięć z sześciu walk. W decydującej o medal walce zmierzył się z Patrykiem Bobrelem, kolegą z Kadry Narodowej.

Jest to kolejny medal i tytuł Vice Mistrzostwa Świata zdobyty przez Pawła Bańczyka, który jest również aktualnym Mistrzem Europy. Kolejne zwycięstwo w prestiżowych zawodach dało Pawłowi 2 miejsce w światowym rankingu Ju-Jiusu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprócz medalu Paweł uzyskał punkty kwalifikacyjne do odbywających się co cztery lata zawodów The World Games 2017.
Ogromny sukces odnotowała Kadra Polskich zawodników zajmując 1 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata!
Polacy zdobyli w sumie aż 15 medali: 5 złotych i 10 brązowych. Gratulujemy!
Paweł jest również aktualnym Mistrzem Europy i medalistą Pucharu Europy z Paryża 2015 !
W planach Pawła na sezon 2016 jest udział w Mistrzostwach Europy Ju -Jitsu, oraz Brazylijskiego Jiu -Jiutsu (BJJ)
W przerwach pomiędzy zawodami dużo czasu spędza w Bażanciej Chatce, skąd dojeżdża na treningi do Bielska-Białej.
Życzymy kolejnych sukcesów, jesteśmy z Ciebie dumni.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.bjj.org.pl


Pas Mistrzowski - North American Grappling Association - Dortmund 2015

Data dodania: 2015-06-09

News

Kolejny mistrzowski tytuł zdobyty przez naszego syna w tym roku! 

W maju, na mistrzostwach Jiu Jitsu światowej federacji North American Grappling Association w Dortmundzie Paweł zdobył Pas Mistrzowski - odpowiednik złotego medalu!
Sonia, dziewczyna Pawła była jeszcze groźniejsza, zdobyła złote medale w trzech różnych konkurencjach :).  Sonia posiada brązowy w judo, na co dzień trenuje w bytomskim klubie.
Zdobyty medal Paweł zadedykował i podarował swojej mamie z okazji Dnia Matki.
Zdjęcia i filmik z zawodów już dzisiaj do zobaczenia na naszej stronie. 
Wkrótce wystawa w Bażanciej Chatce.

Mistrzostwa Europy - Holandia 2015

News

Paweł otrzymał powołanie do Kadry Narodowej na mistrzostwa Europy Jiu-jitsu, które odbywały się w  Holandii, 6-7 czerwca 2015. 

Polscy zawodnicy i zawodniczki spisali się wspaniale zdobywając wiele medali. 
Złoty medal zdobył nasz syn Paweł, który jest również aktualnym mistrzem europy. Gratulujemy!

Medalista Mistrzostw Świata Ju-Jitsu Paweł Bańczyk Paryż 2014

News

Z satysfakcją informujemy, że nasz syn Paweł Bańczyk, w listopadzie 2014 roku, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu w Paryżu. Paweł wygrał cztery z pięciu walk, większość przed czasem.

Jest także aktualnym wicemistrzem Europy w Brazyliskim Ju-Jitsu z Rzymu. Na co dzień prowadzi treningi Ju Jitsu dla dzieci , młodzieży i dorosłych w Gliwicach i Knurowie.

Paweł pomaga nam w zarządzaniu Bażancią Chatką, gdzie chętnie odpoczywa przed zawodami. Nasi goście będą mogli go tu spotkać w okresie świąteczno- noworocznym oraz podczas ferii zimowych.

Walki oraz zdjęcia z zawodów w Paryżu można zobaczyć na naszej stronie.

Miłośników i sympatyków sportów walki serdecznie zapraszamy!

 

Witajcie w Bażanciej Chatce

News

Witamy serdecznie,

Nasza rodzinna firma oferuje Państwu dobre noclegi w Ustroniu w rozsądnej cenie. Zapraszamy do Bażanciej Chatki – pastelowego domku który jest umiejscowiony w spokojnej, malowniczej okolicy pośród lasów świerkowych i jodłowych. Dom naszych marzeń stoi na wzniesieniu z pięknym widokiem na góry – od południa na Czantorię, od wschodu na Równicę. Cudowne zapachy przyrody sprawią, że nie będziecie chcieli opuszczać tego miejsca. Usiądźcie na tarasie i spójrzcie jak wiewiórki przemykają w konarach pobliskiego orzechowca.

Chcąc zachować harmonię tego cudownego miejsca starannie zadbaliśmy o ekologię - całą ciepłą wodę pozyskujemy z instalacji solarnej. Nasze pokoje w Ustroniu ogrzewane są z nowoczesnej, nisko-emisyjnej kotłowni gazowej.

Wygoda naszych gości jest dla nas również ważna. Dajemy Wam to co sami lubimy najbardziej – duże, przestronne, jasne pokoje z eleganckimi łazienkami. W galerii znajdziecie Państwo najnowsze zdjęcia na których można zobaczyć jak wyglądają apartamenty w Ustroniu. Jak twierdzą nasi goście, zdjęcia nie oddają urokliwej atmosfery jaka tu panuje. Rodzinna atmosfera, wieczorne rozmowy przy kominku, spacery alejkami wiodącymi przez przepiękną okolicę oraz wiele innych atrakcji jest dla Was. Zapraszamy na wakacje w Ustroniu!

Apartamenty w Ustroniu - opis pokoi

News

Apartamentowiec "Bażancia Chatka" znajduje się na południowym, słonecznym stoku 430 n.p.m., zwanym przez miejscowych mieszkańców Królewską Górą.

Cały dom składa się z czterech kondygnacji. Na najwyższej znajduje się malowniczy Apartament z czterema oknami dachowymi i dwoma oknami od strony południowej. Są to dwa trzyosobowe pokoje, w każdym podwójne duże i wygodne łóżko 200 cm x 180 cm oraz dostawka o szer. 90cm; pokój dzienny z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i dwuosobową kanapą do spania oraz łazienka (również z oknem dachowym). Ten apartament mieści wygodnie osiem osób. Całość zamykana. Pokoje o podwyższonym standardzie z łazienkami .  pokojach dostępna jest sieć WiFi. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i nastolatkami oraz dla wspólnie podróżujących znajomych.

Poziom trzeci to Apartament trzypokojowy dla dziewięciu osób. W każdym pokoju duże podwójne łóżko małżeńskie oraz wygodna dostawka. Dwa z nich są z łazienkami i balkonem na południe, trzeci również jest trzyosobowy z dostępem do dużej łazienki wyposażonej w pralkę i wanienkę dla dziecka oraz miejscem do przewijania niemowlaków. Na tym piętrze znajduje się również największa z kuchni – ze zmywarką, piekarnikiem, dużym stołem. 

Poziom drugi to trzypokojowy Apartament. Pokoje trzyosobowe z łazienkami i balkonami od strony południowej.Ten poziom stanowi zamykany apartament 9 osobowy z wygodną kuchnią.

Na najniższym poziomie mamy duży salon z kominkiem, który w razie potrzeby można przegrodzić przesuwaną ścianą tak, aby powstały dwa pokoje. Wtedy w każdym z nich mogą wygodnie spać dwie osoby dorosłe. Jednak na co dzień funkcjonuje to jako salon – z dużym rozkładanym stołem, dwoma narożnymi kanapami. Dwa duże okna tarasowe z wyjściem na południowy taras pozwalają podziwiać z salonu najbliższą okolicę. Całość dopełnia aneks kuchenny oraz łazienka z prysznicem, umywalką, kabinami WC.

Zamykany i monitorowany parking wliczony jest w cenę pokoi, podobnie jak miejsce i sprzęt do grillowania to zdecydowanie najlepsze miejsce na udane wakacje w Ustroniu.

Cena noclegu wynosi od 90 zł osoby i uzależniona jest od długości pobytu, wysokości  sezonu.

Obiekt wyłącznie dla osób niepalących !

 

 

 

Przez śmiech do lepszego małżeństwa - weekend z Gungorem

News

Najlepsze seminarium dla małżeństw które przez śmiech i zabawę chcą zajrzeć w głąb samych siebie.

Mark Gungor specjalista od komunikacji w małżeństwie zabierze Was w fascynującą podróż do wnętrza kobiecego umysłu, który przypomina damską torebkę a następnie do "pudełka nicości" w którym tak często znikają wasi panowie.

W pełen humoru sposób Mark ukazuje niezwykłą dynamikę relacji damsko - męskich. Gwarantujemy pięć godzin śmiechu do łez.

Sesje podzielone są na trzy tematy:
Opowieść o dwóch mózgach – czym różni się mózg mężczyzny i kobiety, i z czego to wynika.
Klucz do niesamowitego seksu– to sesja „dla dorosłych”, na którą czekaliście całe życie! Mark przedstawia pięć rzeczy, o których musi wiedzieć każde małżeństwo, by doświadczyć niesamowitego, przekraczającego wszelkie pojęcie współżycia seksualnego...
Jak razem żyć i się nie pozabijać– dzięki tej sesji odkryjecie w swoim małżeństwie moc przebaczenia... albo, jak nazywa to Mark: wyzerowania.

Przez śmiech do lepszego małżeństwa nie jest jednak typowym seminarium dla małżeństw. Zabawne przykłady, jakie podaje Mark, mają w sobie tak wielki ładunek humoru i oryginalności, że trudno będzie wam powstrzymać się od powtarzania ich wszystkim znajomym. Jego prezentacje są pełne komizmu, a przez to łatwe do zapamiętania i bardzo praktyczne. To ułatwia małżonkom przyswojenie wielu cennych spostrzeżeń i natychmiastowe zastosowanie ich w praktyce.

Oceńcie sami oglądając zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=z_oasTe39U8

Przyjmujemy zgłoszenia do organizacji weekendów. Dysponujemy licencjonowanym zestawem płyt DVD z wykładami. Koszt weekendu: nocleg z piątku na sobotę, całodzienne wyżywienie, przerwy kawowe to jedyne 190 zł od pary. Możliwość przedłużenia pobytu do niedzieli. Min. 5 par.

Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem formularza ze strony: www.Apartamenty-Ustron.pl zakładka Rezerwacje.


Wakacje w Ustroniu

News

Serdecznie zapraszamy do spędzenia niezapomnianych chwil w Bażanciej Chatce. 

Dla osób i rodzin z dziećmi pragnących spędzić urlop w otoczeniu zieleni i ciszy oferujemy leżakowanie i plac zabaw na terenie ośrodka.
Bezpośrednie położenie na górskim szlaku sprzyja pieszym wędrówkom.
Pragnącym spędzić wypoczynek bardziej aktywnie oferujemy możliwość wypożyczenia rowerów w Bażanciej Chatce.  
Romantyczne wieczory można spędzić przy ognisku lub grillu. 
Serdecznie zapraszamy.

1 2 »
 NOCLEGI Ustroń i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
 NOCLEGI Wisła i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
 NOCLEGI Szczyrk i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
 NOCLEGI Żywiec i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
apartament Noclegi-Apartamenty Bażancia Chatka
noclegi ustroń
Apartamenty Ustroń - Bażancia ChatkaUstrońnoclegi
apartamenty Ustrońnoclegi Ustroń
Bażancia Chatka w e-nocleg.plNoclegi e-nocleg.plUstroń noclegi
www.spanie.pl
Wybitny Usługa Nagroda
2017
Przedstawione przez Gohotels.com
Bażancia Chatka – Ustroń wykonanie: kotonski.pl